KÜRTAJ-CİNAYET

Buyurdular:

-Üç çocuğunuz olsun.

-Kürtaj yapmakla Uludere’de çocuk öldürmenin farkı yoktur.

-Sezaryen cinayettir.

1.İnsanlar, başbakan istedi diye bir, iki ya da üç çocuk sahibi olmazlar: Onlar, kimsenin karışamayacağı, karışma hakkı olmadığı özel nedenlerle ve ekonomi elverdiğinde istedikleri sayıda çocuk sahibi olurlar. Bu, onların temel haklarından biridir. Hükümetin görevi, onların bu haklarının gerçekleşebilmesi için gerekli olanakları sağlamaktan ibarettir.

2.Kürtaj hakkı da yukarıda belirtilmiş temel insan hakkının sonucudur.Mikropsuz yerlerde, hastanelerde yapılması sağlanmazsa insanların ölümlerine yol açacağından devletin görevi, kürtaj olmak isteyen her kadına yardım etmektir. Kürtajı Uludere’ye benzetmek, Uludere’nin de, bu sağlık girişiminin de hiç anlaşılmamış olduğunu yansıtır sadece.

Pakistan’da kürtaj ancak kadının ağır hastalığı varsa yapılıyor yani yasak gibi… Nüfusu 174 milyon olan bu ülkede 890 000 kişi çocuk aldırtıyor… Tabii ki gizlice ve olumsuz koşullarda. Bunların 200 000 i komplikasyon nedeniyle hastanelere koşuyor. Bunların onda biri ölüyor.

Kürtajı yasaklasan olacak işte budur: Nüfusu oranlasan, bizde 100 000 e yakın insan, rahmi delindiğinden, mikrop kaptığından hastaneye koşacak. Sağlık Bakanın, 100 000 yatağını buna ayırmalı!

Biraz ince düşün: Bir kız, bir erkek sevişirler; kız gebe kalır, gider kürtaj olur. Neden? Ekonominin elvermemesinden. Paraları yetseydi, evlenirler ve doğururlardı o bebeği. Yıllar sonra evlendiler, kız gebe kaldı, gitti yine aldırdı. Neden? Ekonomiden! Yetseydi, yetişseydi doğururlardı.

Kürtajların çoğalmasının nedeni, ekonominin bozukluğudur; azalmasını istiyorsan, önce git ekonomiyi düzelt!

3.Normal yoldan doğum, anne ve çocuk sağlığı açısından tehlikeliyse bebekler, sezaryenle doğurtulur. Sayın, yeryüzünde bu cerrahi işlemi “cinayet” olarak tanımlayan ilk başbakan olarak herhalde Guinness Dünya rekorları kitabına girecekir.

ABD nin bilge kişilerinden George Carlin’in hakkı varmış: Kürtajı yasaklamaya kalkan bu kimseler, insanı ancak ana rahmi içindeyken adam yerine koyarlar. Doğduktan sonra anasını grev yaptı diye işten atar, babasını memurluktan sözleşmeliye evirip, okul çağına geldiğinde çağdaş bilgileri öğrenmesinden çok dua ezberlemesini yeğler, büyüdüğünde anasına babasına ettiklerini bu sefer onun başına sarar, zehir ederler yaşamını.