ESENBOĞA’YA UZAY ARACI İNDİRİLDİ

23.45 Flaş, flaş: -Kuzeyden gelen kaynağı , modeli belirsiz bir uçak iki F-16 uçağı eşliğinde Esenboğa’ya indirildi. Hava alanında çevik kuvvet polisleriyle çevrilmiş olan uçağın personeli, sesbüyütenlerle yapılan Türkçe, Rusça, Arapça uyarılara rağmen yanıt vermemektedir.

24 Flaş, flaş: İçişleri Bakanı konuştu: “Uçak şeklindeki bu cismin Esed tarafından gönderilmiş patlayıcı yüklü bir sabotaj aygıtı olması olasılığı karşısında önlem almaktayız".

24.14 Flaş, flaş: -Uçaktan yükselen bir anten dönmeye ve acayip sesler çıkarmaya başladı. Alarma geçildi. Meydana çok sayıda itfaiye aracı, askeri birlik ve tanksavar getirildi. Her an harekete geçirilebilir.

24.30 Flaş, flaş: Dışişleri Bakanı, “Güvenlik kurulunun aymazlığı, işleri işte bu duruma getimiştir!” dedi.

01 Flaş, flaş: Jetler, alçaktan uçarak dikkatleri başka yöne çekerken, hedefe sürünerek yaklaşan özel tim elemanları, uçağın kapısını koç başıyla kırıp içeri girmeyi başardılar.

01.13 Flaş, flaş: -Uçakta hiç kimsenin bulunmadığı anlaşıldı. Pilot ve personelin paraşütle atlayıp kaçmış olduklarına inanılmaktadır. Yetkililer, Ankara çevresinde kapsamlı arama yapıldığını açıkladılar. Uçaktan bazı kutu ve aygıtların hangarlara taşındığı görülüyor.

02 Başbakan (Tayvan’dan) konuştu: -Maalesef yine Rus yapımı askeri araç gereç ve gözleme aletleri bulunmuştur. Bunların Esed’e bizi gözlemesi için gönderildiği kesindir. Uluslararası anlaşmalara göre hava sahamızdan geçerek bir yere üç beş sapantaşı bile götüremezsiniz!”dedi.

02.16: Uçağa şimdi narkotik polisleri girdiler. Özel yetiştirilmiş köpeklerle zulada uyuşturucu aramaktadırlar.

02.55 Flaş, flaş, flaş: NASA yetkilileri, Mars’tan dönen uzay aracının kaybolduğunu, bunun Akdeniz’e yakın bir yere düşmüş olabileceğini açıkladılar.

03.25: NASA yetkilisi, “Kaybolan uzay aracının Esenboğa’ya indirilmiş olduğunu saptadıklarını söyleyerek aracın ve içinden çıkarılanların hemen NASA ya gönderilmesini istediklerini açıkladı.

03.45 Flaş, flaş: Beyaz Saray sözcüsü, “Durum üzücüdür ama ABD nin Türkiye ile olan ilişkileri sağlam tamellere dayanmaktadır, böyle olaylardan etkilenmez!” dedi.

08.45: İçişleri Bakanı, Esenboğa’da konuştu: -Aygıtı iki gün sonra NASA ya göndereceğiz.

-Neden iki gün sonra?

-Önce Başbakan Uzakdoğu’dan dönünce bir tören yapacak, uzay araçlarının, fantomların eşliğinde kazasız belasız yeryüzüne indirilebileceğini isbat ederek uzaycılık tarihine geçmemizi kutlayacağız!