VAGİNOFOBİ

Oğlunun vaginadan, yani kadın dölyolundan, sadece gerçeğinden değil, resminden ve hatta sözünden bile korktuğunu, duyduğunda çok irkildiğini, ipe sapa gelmez sözler söylemeye başladığını anlatan bir okurumuz bize soruyor:

-Bu zamanla geçer mi?

Sayın okurum, bu, genç yaşlarda giderilmesi gereken bir sapkınlıktır. Vaginofobi, bir psikologun yardımıyla giderilmezse oğlunuz evlendiğinde ve sonraki yaşamında çok sıkıntı çeker. İleride kürsü dokunulmazlığı ile donatılsa bile bu illetden kurtulamaz.

Açıklayalım: Ülkemizin bir çok yerinde gerdek gününde gelinle damat bir araya geldikten sonra damat pencereye çıkıp havaya ateş eder ve kanlı çarşafı sağdıçlarına vererek gelinin bakireliğini belgeler.

Çoğu kez kızın bakire olmamasından değil, her ikisinin gerginliğinden ya da damadın vaginofobisi yüzünden çaputu, çarşafı renkleyemezler… İşin uzaması felakettir; sağdıçlar komşuda, köy halkı sokakta boşuna bekler.

O zaman ne olur?

Mahmut Makal’ın “Bizim Köy”ünde vardır: Damadın babası gider oğlanı alır, köyün imamına götürür ve okutur…

Buna rağmen sonuç alınmazsa?

Birkaç yıl önce gazetelerde okumuştuk : "Konya’nın bir ilçesinde 3 gün 3 gece düğün yapılmıştı… Evlendiği amca kızıydı… 23 yaşındaki damat gerdeğe girdi Sabaha karşı pompalı tüfekle intihar etti."

Okurumuz bu bozukluğun nedenini de sormuş:

-Bu sıkıntı bende de vardı acaba kalıtımsal mıdır?

-Biyolojik anlamda kalıtımsal değildir ama sosyal nedenlerle oluştuğundan belli saplantılar aşılmadıkça geçmez, kuşaktan kuşağa sürer: ABD de Bush’çuların partisi, Kandehar’da Taliban, yani yeryüzünün tutucuları, yobazları, kadınların giderek bilinçlenmesinden, daha fazlasının okumaya başlamasından korkmakta ve onları baskılayarak, korkutarak bu uyanışı engellemeye çalışmaktadır. Kürtajı yasaklamaya kalkmaları da kadına ait olması gereken bir hakkı, yasa ile onun elinden almaya çalışarak onu ürkütme girişiminden başka bir şey değildir.

Aslında vaginadan değil, kadınların uyanmaya, boyunduruklarını kırmaya başlamış olmalarından korkmaktadırlar!

Bu kusur oğlunuza geçmiş, pek yazık! Hiç olmazsa torununuzu kurtarmak istiyorsanız, kendi eşinizi, kızınızı baskılamaktan hemen şimdi vazgeçin, onların her bakımdan sizinle ve oğullarınızla eşdüzeyde insanlar olduklarını kabul edin ve bu kabullenişinizi, dört bir yana gazete ilanları ve havai fişekler eşliğinde anonslarla hemen duyurun!