HAFTANIN BATASICA GAZETELERİ

Bundan böyle yeri geldikçe sizlere hangi gazetelerin batmasını dileyeceğimizi açıklayacağız:

Yeryüzü, çözülmesi, a. yıllar, b. yüzyıllar sürecek c.belki de hiç çözülmeyecek sorunlarla dolu.

Arada bazı büyük adamlar çıkıp bu sorunları çözmek için uğraşırlar. Ama öyle gazeteler var ki mesele tam çözülecekken bir başlık atar, o süreç, a şıkkında ise, b’ye, b’de ise c’ye dönüverir!

Buna neden olanları ne yapmalıyız? Asmayıp da beslemeli mi? Bizce en iyisi onları Tanrı’ya havale etmeli, “gazetecilikleri batsın !” diye beddua etmeliyiz.

Bu hafta hep beraber şu gazetelerin batmasını dileyeceğiz:

*El Universe (Caracas) / Dagen (Stockholm) / UN Watch ( N.York) / Varlden i dag (Uppsala) /The New York Times (N. York)
Çünkü bakın ne demişler?

“Türkiye Başbakanının siyonizmi insanlık suçu saymasına ABD’nin ardından BM’den de tepki geldi. Ban Ki Moon’un sözcüsü,“ Genel Sekreter, bu tür incitici ve kutuplaştırıcı yorumların, ‘sorumluluk sahibi yönetim’ den bahsedilen bir yerde sarf edilmesi talihsizliktir” dedi. Sözcü, “Bu… sadece yanlış değil, aynı zamanda Medeniyetler İttifakı’nın dayandığı temel ilkeler ile de çelişkilidir” diye konuştu.

Erdoğan BM’nin 5. Medeniyetler İttifakı Forumu’nda ”Tıpkı siyonizm gibi, tıpkı antisemitizm gibi, tıpkı faşizm gibi İslamofobiyanın da bir insanlık suçu olarak görülmesi kaçınılmaz hal almıştır” demişti.”

Alman Dışişleri Bakanı Bu sözler zararlıdır, kabul edilmez” dedi . Avusturya Dışişleri Sözcüsü de bunları eleştirdi.

Bu kınamaları dünyaya duyuranlar utanmalılar; çünkü dil uzattıkları kimse sıradan biri değildir . Onu, bakın, yakından tanıyanlar nasıl tanımlıyorlar:

  • Erdoğan Demirören gazete yöneticilerine, "Başbakan Erdoğan velinimetimizdir. Bugün emretsin, yarın Milliyet’i kapatırız " dedi.
  • Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, İstanbul Belediye Başkanlığı’na aday olup olmayacağı sorusuna"Genel Başkan bana, ‘sana yeni bir görev düştü, genel merkezin camlarının temizliği bundan sonra senin mesuliyetin’ dese, gocunmam yaparım" diye cevap verdi.
  • Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, bir törende, “Parlamenter model, İngiliz tarihi içinde doğmuş büyümüş bir model, kokuşmuş İngiliz sistemidir… Benim başbakanım Obamadan üç kat daha güçlüdür. Obama zavallıdır… acıyorum bazen Obama’ya.” dedi.

Böyle bir lideri eleştiren kendinibilmezleri ve bunların söylediklerini basan, yayan gazeteleri vagücümüzle kınar, gazeteciliklerinin ve gazetelerinin biran önce yerin yedikat dibine batmasını dileriz!