SPOT BAHANE, AKP ŞAHANE!

Bütün televizyon kanallarında ‘sözde’ Sosyal Sorumluluk projesi altında zorla izlettirilen "Kamu Spotu" reklamları da AKP‘nin propaganda faaliyet araçlarından biri haline gelmiş durumda.

Bu reklamlarla insanların beyinlerini yıkayarak, devlete biat eden, sorgulamayan, düşünmeyen, gerici ve tüketici bir insan tipi yaratma çabasındalar..

Yolsuzlukta sınır tanımayan zihniyet, iktidarını sürdürebilmek için her yolu deniyor. Gerçekleri halktan gizleyip, yolsuzlukların üstünü örtmek için milyon dolarlar harcayarak oluşturduğu medya gücünü de kendi ideolojisini yaymak için kullanıyor.

Ve ne yazık ki hepsi yalan ve demogoji..

Göz boyamak ve duygu sömürüsü yapmak amacıyla üretilen yalan projeler..

Dedikleri gibi, lafa değil de AKP’ nin son 10 yılda yapmış olduğu icraatlere bakınca:

Özelleştirme adı altında Türkiye’nin en önemli kuruluşlarını sattılar. Elde edilen gelirin miktarı ve akıbeti ise belli değil!

Türkiye’de eğitim sisteminin eksiklikleri saymakla bitmezken bir de son olarak 4+4+4 yasası ile özellikle kız çocuklarının okumasının önünü kesip, çocuk gelin sayısının artmasına yol açtılar.

Tam gün yasası ile sağlığı bitirdiler.

Hukuk alanında, önce Özel yetkili mahkemeleri kurdular, sonra da kendilerine zararı dokununca kaldırdılar. Yargıyı yok edip, Adaleti ayakları altına aldılar.

Herşeyi ithal eder hale getirerek, çiftçi ve tarımcıyı zor duruma düşürdüler. Hatta bir ilke imza atarak, samanı bile ithal ettiler!

Tarım bakanlığının denetimsizliği yüzünden kanserli hasta sayısının artmasına sebep oldular.

Dini istismar ettiler. Dindar ayağıyla devleti soydular. Gezi olaylarındaki eylemcilere camide içki içtiler ve Kabataş’ta türbanlı kadına saldırdılar diyerek iftira attılar. Sonuç olarak, halkı ikiye bölüp kandırdılar

Ulaşımda çağ atladık dediler fakat İstanbul-Ankara hattındaki eski hat üzerinde hızlı treni kullanarak 41 kişinin ölümüne sebep oldular. Hatta bir şehirde yayalar için yaptıkları bir üst geçidin çıkışı vardı, ama ‘inişi’ yoktu.

Hakkını savunan öğrencileri, yazan, eleştiren gazetecileri hapse attılar. Gezi olaylarında eylem yapan 6 gencin öldürülmesi, 11 gencin gözünü kaybetmesinini yanı sıra, kadın cinayetlerinin ve çocuk istismarlarının sayısının artmasına sebep oldular. Ve böylece AB raporlarında insan haklarında sınıfta kaldığımız yer aldı.

Sonuç olarak, gerçekten AKP’nin bu ülkeye çok emeği geçmiş..Haksızlık etmemek lazım!