BEZM-İ ALEM DOKTORLARI

Önce Başbakan söyledi ; onu Bekir Bozdağ izledi :

-Gezi eylemleri sırasında Bezm-i Alem Camisi’ne giren göstericiler, ibadethane adabına uymayacak şekilde davranarak yerlere bira kutuları, sigara izmaritleri attılar, sarhoş şekilde kızlı-erkekli, oranın mahremiyetine aykırı davranışlar sergilediler, ayakkabılarını çıkarmadılar. Raporlar burada, her şey ortada.

Ardından Egemen Bağış açıkladı:

-AB büyükelçilerine izlettirdiğimiz videoda, camiye ayakkabılarla girilmesi, cami adabına aykırı davranışlarda bulunulması, bugüne kadar görmediğimiz içkilerin tüketildiğine dair görüntüler vardı.

Bu açıklamayı büyükelçilerin açıklamaları izledi:

-İzlediğimiz videoda böyle bir şey yoktu !

Sadece elçiler değil bu ülkenin kamuoyu da bu açıklamalarla pek tatmin olmadı.

Bizce bu konuda – gerekirse gizli tanıklarla- daha inandırıcı suçlamalarda bulunulmalı:

-Evet, ben o doktoru gördüm ; bir yaralının dizine hışımla tentürdiyot sürüyordu . Kötü kötü bakıyordu : Terorist olduğunu düşünüyorum !

-Dr. Nilay Gözüpek’i tanırım . O gün namaza gittiğimde onu, elinde tentürdiyot şişesiyle cami içinde koşuştuğunu görünce şaşırdım. Her 100 gram tentürdiyotta 90 gram etil alkol bulunur. Demek ki bu kendini bilmez doktor, aslında camiye elinde bir alkol şişesiyle girmişti ve günah işlemekteydi.

-Adının operatör Dr. Çetin olduğunu sonradan öğrendiğim biri, kollarını sıvamış, kafasından kan damlamakta olan birinin kellesini dikmekteydi. Kafası yaralı adama önce ben de acımıştım; ancak hayasız herif, camiyi terk ederken “Her yer Taksim..” diye slogan atmaya başlamaz mı ? Operatörün hemen bu anarşistin peşinden koşup attığı dikişi sökmesini boşuna bekledim. Dr.Çetin, böyle hayırlı bir şey yapacağına gülmeye başlamaz mı ? Bu sütü bozuk hekimi ihbar ediyorum !

-Tam mimberin orada doktorun biri fena halde geyirdi: Ancak kırmızı Long John ya da Jim Beam içenler böyle geyirir !

-Genç bir doktor, biber gazından zehirlenmiş birine suni solunum yaptırdı; sonra yerinden kalktı, yarı beline kadar soyundu ve başına bir bandana sardı.”Ne yapıyorsun ?” diye sordum.” Şimdi Beşiktaş’a gidip başörtülü birine saldıracağım !” dedi.