FADIL’IN KOYUNU

Fadıl’ın annesi ve babası ne yapacaklarını bilmiyorlardı, hala da bilmiyorlar. Genç adamın, cinsel yönelimi konusunda yaptığı açıklamayı önce şaka sanmışlar, sonra bu tuhaf yönelimi ciddiye alıp psikolog psikolog dolaşmaya başlamışlardı. Uzmanlar birbirine benzer açıklamalar yapıyorlardı:

-Freud’a göre kabahat sizde! Erkek çocuklara “Uyumazsan hayalinde engel atlayan koyunları canlandır ve bunları say” derseniz, onları cinselliğin uyandığı evrede yanlış güdülemiş ve Fadıl vakasında görüldüğü gibi koyunlara karşı cinsel ilgi duymaya başlamasına yol açmış olursunuz.

-Keşke bilseydik de çocuk bahçede koyun beslemeye kalktığında izin vermeseydik. Fadıl, şimdi de Boncuk’la evlenmek istiyor. Dilekçesinin reddinin Anayasa Mahkemesine taşıyacak avukat alıyor. Daha bitmedi: Boncuk otlasın diye günlerdir organik ot arıyor. Haftada iki kez temiz hava alsın diye Belgrad Ormanı’na götürüyor.

-Gerekçesi ne?

-Woody Allen’in “ Seks konusunda bilmek istediğiniz ama sormaktan çekindiğiniz her şey” filminde adamın biri, aşık olduğu koyunu psikologuna götürüyordu. Demek ki ben tek örnek değilim .” diyor. İsteği reddedilirse İnsan Hakları Mahkemesine götürecekmiş. Yani yarısı merinos, yarısı insan torunlarımız mı olacak ? Konu, komşuya rezil olacağız.

-Aman basından uzak durun!

-Fadıl her yere baş vuruyor..Yakında duyacaklar diye korkuyorum. LGBT örgütüne gitmiş. Onu aralarına almamış, reddetmişler.

-Niçin?

-Bizi, sadece insanlar arası ilişkiler ilgilendirir. Bu tür durumlar kapsam dışıdır demişler. Fadıl, LGBT leri geri kafalı ve ayrımcı hatta faşist olmakla suçluyor şimdi. Umudu Doğaseverler ve Yeşiller’de.

-Neden ?

-Koyunla bir arada olmayı doğa ile bütünleşmek olduğunu, bunu onların anlayabileceğini söylüyor. Biz bu felaketten kurtulamayacağız galiba.

-Koyunlar 12 yıl yaşarlarmış. Dişinizi sıkacak, kendinizin Hindu, Boncuğun da inek olduğunu düşüneceksiniz. 12 yıl çabuk geçer.

-Yaşadığımız yer ahıra döndü, pislik diz boyu, hayvan her böğürdüğünde kulaklarımızı neyle tıkayacağımızı bilmiyoruz. AKP geldiğinde de sen aynı şeyleri söylüyordun. Bak 12 yıl geçti, hala kurtulamadık.

-Onları ekonomi götürecek. Sizi de ekonomi kurtaracak.

-Nasıl?

-Ekonomi bozulunca mobesesi az bir semte taşınırsınız: Çok sürmez, Fadıl, Boncuğu gezdirirken aç kalmış bir kapkaççı sıkıntılarınıza son verir!