BİR LOKMA SUİKAST!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Ankara milletvekili Cevdet Erdöl RTE’nin konutu olan kaçak sarayda 5 kişilik "Acil Tıp Ekibi" kurduklarını söyledi. Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın 3 Mart 2015 tarihli haberine göre, bu ekip RTE’nin sağlık, beslenme ve gıda güvenliğiyle ilgili planlamanın bir parçası olarak faaliyet gösteriyor.

Cevdet Erdöl bir hekim. Ama sıradan bir hekim değil, RTE’nin "özel doktoru" olarak hizmet veriyor. Türkiye’nin en tepesine oturan kişinin yiyeceği her lokma tıbbi analizlerden geçiyormuş. Neden açıklıyor böyle "incelikli" meseleleri?

Eh olur artık o kadar bunu da 7 Haziran seçimlerine vermeli. Olur a, bir taklaya falan gelip de parlamento dışında kalabilirim diye düşünerek, önemini ortaya koymuş olabilir!

Biz kıdemli gazeteciler yeni Türkiye’nin yeni yönetici takımının görmüşlüğü karşısında böyle şaşırıp kalabiliyoruz ma böy

Yeme-içmeyle arası çok iyi olan liderleri izledik yıllarca… Hiç biri kendisine karşı bu kadar özenli değildi. Mesela Süleyman Demirel 1991 seçimleri öncesinde Bursa’da önüne getirilen 5 porsiyonluk İskender kebabını yemeye hazırlanırken bir partili "Kurtar Bizi Baba" diye bağırınca sesin geldiği yöne doğru dönmüş:

-Dur hele önce şu döneri kurtaralım da… demişti!

Turgut Özal da gezip tozduğu kentlerde bir yere nefeslenmek için oturunca çay, kahve içecekken kocaman pideler, börekler, kekler, kurabiyeler getirilip konulurdu:

-Sayın Cumhurbaşkanım lütfen biraz tadın, ne olur?

Özal vatandaşların ricalarını kırmaz, yemek öncesi-sonrası olmasını dikkate almadan hepsinden yerdi. Bazen hepsini yediği de olurdu!

Ama böyle "gıda güvenliği" gibi "ciks" fantazilere izin vermezdi! Yanındakiler "Efendim artık yemeseniz, birazdan yemekli programa katılacağız orada yiyemeyeceksiniz" diye uyarırlardı. O da merak etmeyin oradada yerim dercesine eliyle boşver işareti yapardı.

Bu iki sağcı liderimiz de meğerse ne kadar "halkçı" imişler!

RTE hep Kasımpaşalı olmakla övünürdü. Delikanlılık üzerinden racon keserdi.

Geçenlerde de Fuat Avni’ye "Delikanlıysan çık ortaya" dedi.

Fuat Avni yazdı mı bilmiyorum. Şimdi çıkıp dese ki:

-Delikankanlı adam bir lokmadan korkar mı? yeridir.