HERKES HADDİNİ BİLSİN!

Sen gel, seçilir seçilmez ufacık KKTC nin “Yavru Vatan” olmadığını, “Kardeş Vatan” olduğunu, yani koskocaman Türkiye kadar büyük bir şey olduğunu ileri sür !  Haldun Taner olsaydı, sana, “Sen kimsin? Herkes haddini bilsin:

Kıbrıs bir güççük vatandür." derdi.

Ey yeni başkan, KKTC dediğin yerde kaç kişi yaşar?

Bizim bir çok ilçemizde sizin tümünüzden çok insan bulunmaktadır: Mesela,  İstanbul’un Pendik, sonra Gaziantep’in Şehitkamil ilçelerinin nüfusları bile sizin iki katınızdır! İstanbul’un Sultanbeylisinin, Ankara’nın Altındağının KKTC kadar nüfusu vardır.

Ben tam 300 binden az nüfusu olana Yavru İlçe, 100 binden güdüğüne de Cenin yani Fetus İlçe denmesi için öneride bulunmayı düşünürken bir de ne göreyim? Yeni başkan tutmuş kendisini bizimle bir saymaya başlamış!

Bak kulaklarını aç da iyi dinle: Biz seçimden sonra sadece illeri, ilçeleri değil memleketleri de böyle sınıflayacağız.

Erivan’a gitmeyip Çanakkale’ye gelenlerle başlayalım: Devlet başkanları düzeyinde katılanlar yani Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Cibuti, Çad, Galler filan  “Kardeş Vatan” sayılacaktır.

Çanakkale anmalarına Başbakan ya da bunu andıran bir sıfatla  katılanlar  “ Emmioğlu Vatan”  sayılacak,  her birine bunu belirten  resmi bir plaket verilecek ve bu plaketlerin tüm hükümet dairelerine asılmaları şart koşulacaktır.

Emmioğlu Vatanlar, şimdilik Afganistan, Gambiya, Zambiya,    Avusturalya, Yeni Zelanda, Moldova ve Romanyadır.

Bakanıyla katılanlar “Baldız Vatan” sayılacaklardır. Baldız Vatanlar:  Gabon, Gana, Gine, Gürcistan, Hırvatistan, Lübnan,     vb. gibilerdir.

Devletleşebilecek örgüt ve toplulukları da düşündük. Bunlara “Kirve Vatan” diyeceğiz. Bunlar, Suriye Ulusal Komisyonu, ISID gibilerdir.

Çanakkale dururken Erivan’a gidenlere,  Kaynana ya da   Yengen Vatan denecektir. Amerika’nın tümüne değil ama Pensilvanya’ya  “ O Vatan” denecektir.

Ayrıca Görümce Vatan, Dünür ve Kanka Vatan olarak tanımlanmış olanlar da vardır. Herhangi bir devletin statüsü,
Bakanlar Kurulu kararıyla saptanır; bunların yerleri görülen lüzum üzerine değiştirilebilir. Sıfatı açıklanan bir devletin sözcüleri, yerlerinden memnun olmadıklarını açıklama cüreti gösterdiklerinde “Besleme” ya da “Kuma Vatan” statüsüne indirgenebileceklerini bilmeli ve ona göre davranmalıdırlar.

Ey Rusya, Almanya, Vatikan ve tabi ki sen ABD ve Avrupa Topluluğu, bil ki bundan sonra elalem sizi değerlendirirken Fitch’e, Standart and Poors’ a değil bizim, sizin ne biçim vatan olduğunuzu belirten sınıflamamıza bakacaklardır. Ayağınızı ona göre denk alın!