ÇOCUĞUNUZ BAŞBAKAN OLSUN MU?

Tatil başlıyor. Saray Yaz Okullarımız, kapılarını açıyor. 5-12 yaş grubundaki çocuğunuzu bize yollayın; onu, geleceğin başbakanı ya da başkanı olacak şekilde yetiştirelim! Geniş seçenek yelpazesi, uygun fiyatlar, akademisyen kadromuz ve laboratuvarlarımızla hizmetinizdeyiz. Çocuğunuzun içindeki yeteneğin gelişmesini, onun geleceğin en iddialı başkan adaylarından birine dönüşmesini istemez misiniz?

Çocuğunuz hem bol eğlenceli bir yaz geçirecek, hem de özgün kurslarımızı izleyerek olmadık karizmalar kazanacaktır.

Vicdanı sıfırlama kursları:

Uygulamalı olan bu kursta çocuklarınız belli aşamalarla şu eylemleri gerçekleştirerek pişkinleşeceklerdir:

  • Bacakları kopartılmış sinekleri karınca yuvasının yakınına kanadından iğnelemek.
  • Sümüklüböceklerin gözlerine tuz dökmek.
  • Kedilerin kuyruğuna teneke bağlamak.
  • Sahilde gezen yaşlıları itip düşürmek.

Sahte üniversite diploması hazırlama kursu:

İnternetten 150 dolara istediğiniz üniversitenin diplomasını edinebilirsiniz ama bunlar çabuk fark ediliyor; bu kursta çocuğunuza Paris’te yaşayan bir Tunuslunun ürettiği aslından ayırt edilmesi güç diplomalar gösterilecek ve sahtesinin aslına benzemesi için dikkat edilecekler anlatılacaktır. Bunların arasında diplomanın en az 120 gram kûşe kâğıdına basılmış olması, imzaların yaş mürekkeple atılması, 2-4 ayrı font stilinden fazla yazı tipi içermemesi gibi önemli hususlar belletilecektir.

Büyük diktatörlerin yaşam öyküleri:

Her akşam yemekten sonra Çavuşesku, Saddam ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un gibi örnek kişilerin başarılarını ve ilkelerini anlatan belgesel filmler gösterilecek, bunlar tartışılacaktır.

Hangi yabancı ülkelerde dertsiz banka hesabı açabilirsin kursu:

Bahama adaları, Belize, Cebelitarık, Mauritius, Singapur ve İsviçre bankalarında gizli hesap nasıl açılır, paralar nasıl el değmeden oralara aktarılır en ince ayrıntılarıyla öğretilecektir.

Kentlerde sezi benzeri eylemlerde bulunulabilecek meydanlar nasıl belirlenir ve kuşa çevrilir kursu:

Çocuğunuz başbakan ya da başkan olduğunda karşılaşabileceği en büyük felaket, Gezi Parkı olaylarını andıran hadiselerdir. Bunu önlemek için büyük kentlerin Taksim Meydanı’na benzeyen alanlarını önceden saptamak, sonra da buraları kalabalıkların toplanamayacağı hale dönüştürmektir. İstanbul’da, 1960’ta Demokrat Parti hükümetinin devrilmesine yol açan üniversite öğrencileri eylemlerinin gerçekleştirildiği Beyazıt Meydanı, taraçalandırılarak toplanmalar için elverişsiz kılındı. Taksim Meydanı da yakında dar yollarla ve ağaçlarla doldurularak aynı duruma getirilecektir. Kurs gören çocuklarla kentin önemli meydanları gezilecek, öğrenciler potansiyel açıdan tehlikeli meydanların etkisizleştirilmesi konusunda aydınlatılacaklardır.

Keman kursu:

Öğrencilerimize önce üstat Antranik keman çalmasını öğretecek, sonra onlara keman çalarken aynı anda değişik bir şey yapmayı, mesela bir taraftan da ayaklarıyla şut çekip penaltı atmayı ya da üzüm ezip şarap yapmayı öğreteceğiz. Kursun sonunda herkes onlara bakıp “Maşallah! Çalıyorlar ama iş de yapıyorlar!” diyecektir.