ULUSAL BİR FRANKENŞTAYN YARATTIK!

Hava meydanına giden ana yol kapatılmış, törenin yapılacağı alanda binlerce hemşehrimiz ve onbinlerce polis yer almıştı.
 
Başbakan kalabalığı süzdü ve konuşmaya başladı:

-Milli uydu, uçak ve otomobilden sonra şimdi de yüzdeyüz milli bir Frankenştayn yaratmanın  onurunu sizlerle paylaşmanın sevincini yaşıyorum. Kıymetli doktorlarımız ve mühendislerimiz dünyanın bütün alimlerini kıskançlıktan çatlatacak bir başarıya imza atmışlardır.  Uzay araştırmalarında çok  ilerlemiş olan Çinliler bile bu güne kadar böyle bir şey yapamadılar; onlar yapa yapa Xian’da bulunan seramikten askerleri yapabilmişlerdir.
 
Şimdi Frankenştayn’ımızı yaratan bilim takımının başı olan Profesör Haydar size gerekli teknik açıklamaları yapacaktır. Haydar Hoca, benim çocukluk arkadaşımdır; hayvanat bahçesi müdürlüğü sırasında edinmiş olduğu deneyimler, bu çalışmalarda büyük çapta yararlı olmuştur.

Haydar Hoca:

-Milli Frankenştaynımızı meydana getirmek kolay olmadı. Her organını büyük bir titizlikle seçtik.  Tamamen organik olan bu mükemmel yaratık için  Spiegel’in ileri sürdüğü gibi ithal kertenkeleler değil hakiki Kurbağalıdere kurbağaları ve Ayvansaray solucanları kullanılmıştır. Bu malzemeye Aspendos’dan yeterli miktarda edinilmiş mutfak mermeri de  katılmıştır. Rengi şu anda biraz fazlaca beyaz  görünse bile  iklim ve tabiat şartlarının etkisiyle zamanla orjinali ile aynı renge dönüşeceği kesindir. Domuz eti içermemektedir. Beynini İŞİD den sağladığımız  külliyen yalandır.

Kafatasına monte edilen, Sayın Başbakanımızın Konya’dan getirdiği irice bir malak beynidir.

Frankenştaynımızın içine yerleştirdiğimiz prompterler sayesinde  konuşmalarının bir yere bakmadan ve bakmama numarası yapmadan sürdürebilecektir. Şimdi sorularınızı cevaplaması için sözü yeniden Sayın Başbakanımıza bırakıyorum:
 
-Biri sordu, söyleyeyim: Son kullanma tarihi diye bir şey yoktur; inşallah çok yaşayacak ve Ulu Hakan Abdülhamid Han’ın 33 yıllık iktidar rekorunu kıracaktır. Danışmanlığına milli bir partimizden bize katılan vekillerden birini atayacağız . Adını şimdilik açıklamamayı, onu İgor kod adıyla anmayı tercih ediyoruz. Vergi mi dediniz ? Hayır, niçin versin ? Evet, yasa yapar ama bunlara uymak zorunda değildir.  
 
Kafasının üstüne neden mi monte ettik o pervaneleri ? Sıcak havalarda serinlesin  diye tabii. Ha bir de bakarsın bir aksilik olur, bunca itinaya rağmen işler iyi gitmezse  selametle uçuversin gitsin diye ekledik onları.