KİME TERRORİST DENİR?

Hemen öne atlayıp “Bildim, bildim Kılıçdaroğlu’dur, Ali Şeker’dir, onlarla yürüyen Genco Erkal’dır, filan” demeye kalkmayın. Her önünüze gelene “terrorist” denmez. Terroristler şunlardır: 

Arıcılıkla uğraşanlar: Her kovanda bir kraliçe arı ile gözdeleri olan erkek arılar çalışmaz, sadece yer, içer ve sevişirler. İşçi arılarsa durmadan çalışır, kovana uzaklardan çiçek tozu taşırlar. 

Bazı kimseler bal üretiyoruz derler ama aslında saraylı arıların böyle yaşarlarken günün birinde ayaklanan işçi arılar tarafından nasıl alaşağı edildiklerini gençlere göstermeyi amaçlarlar. Lenin ile Stalin, komünistliği Marx’tan değil, bu arılardan öğrenmişlerdir. Bunlar terroristin âlâsıdır.

Uçak gemisi yapacağımız lafına gülenler: Bu saygısızlar konuyu tam anlamıyla kavramadan kikirdemeye başlamışlardır. Bir kere uçak yapmadan önce gemisini neden yapıyoruz, sorsanıza. Bunu bilmeden değil gülmeye, konuşmaya bile hakkınız yoktur! Şartnamesini bile okumadan niçin güldüğünüzü anlamak güçtür: Gemi müteahhidine “yap-bombala-devret” gereği bir sene içinde kaç uçağın inip kalkacağının, kaç deniz mili uzaklıktakilerin hadlerinin bildirileceğinin garantisini verdiğimizi bilmeden gülene ne derler bilmiyor musunuz? 

Köprüde balık tutanlar: Gezi Parkı olaylarında Duran Adam protestosunu aklınız sıra köprüde, Tokmak Burnu’nda falan sürdüreceksiniz de biz yutacağız! Gezide elinize bir kitap alıp dikiliyordunuz; köprüde aynı şeyi elinize bir olta alıp yapıyorsunuz. 

Geçen gün, memurlarımız yakaladığı ilk çinekopla selfi çeken birine “Ne yapıyorsun” diye sormuşlar. “Gözlerimi kapatıp denizin çırpıntısını dinlerkenmeditasyon yapar gibi huzura kavuşuyorum” demiş. Bu zındığın ağzından kaçırdığı neyi gösterir? Budistler gibi tapındığını! 

Terör, nerden vuracağını görüyorsunuz hiç belli etmiyor. 

Göğsü büyük kadınlar: İkide bir de “Sırtım ağrıyor!” diye polikliniklere başvururlar. Herkese dört dakikada bakması gereken doktor bunlara on dakika bakar, yine de bir şey bulamaz ve çaresizlikten emarlar çektirir, bir sürü kan, idrar tahlili yaptırır, yine de işin içinden çıkamaz. 

Büyük göğüslerini taşıyacak doğru dürüst marka birkaç tane sutyen edineceğine cimrilik edip sağlık bütçemizin iflasına yol açan bu kadınlara terrorist denmez de ne denir? 

Terli terli su içenler: Yazın sıcağında danalar gibi koşup zır terledikten sonra anneannesinin sözünü dinlemeyip buz dolabına saldıran ve sürahiyi kafaya dikerek litre litre su içen bu sütü bozuklar, yarın devlet büyüklerinin dediklerine kulak asmayacak terroristlerdir. 

Anlayacağınız çevremizde pek çok terrorist vardır ve sayıları giderek artmaktadır. Çare? Herkese terrorist dememek ama bu gidişle yakında birimiz hariç tümümüzün terrorist ilan edilebileceğini de unutmamaktır.